sobota, 13 listopada 2010

Kalendarz adwentowy

Grudzień zbliża się dużymi krokami, czas adwentu, czas oczekiwania na święta. Tradycją, która już dobrze się u nas zakorzeniła są kalendarze adwentowe ze słodyczami. Bardzo lubię ten zwyczaj i w tym roku postanowiłam sama taki kalendarz zrobić.
Oj muszę powiedzieć, że był frajdą nawet dla tych "dużych dzieci", bo schowane w nim słodycze znikły już następnego dnia... Uzupełnię go dopiero ostatniego dnia listopada ;)))Krótki kurs jak go wykonać :)

1. Narysowałam dla Was szablony, które najprościej jest wydrukować. Można je pobrać tutaj : SZUFLADKI, PUDEŁKA
Potrzebne nam będzie 25 pudełeczek i szufladek, które wycinamy z szablonu.
Możemy sobie od razu nadrukować na właściwym papierze, lub też użyć zwykłego białego - np. kartki z bloku i okleić kolorowymi kwadracikami - wersja bardziej czasochłonna. Zalecam jednak papier o gramaturze nie mniejszej niż 150g/m2
Mój kalendarz drukowałam na białym papierze, który następnie okleiłam świątecznym papierem Bo Bunny Noel: Cheer2. Wydrukowane pudełeczka i szufladki wycinamy i sklejamy ze sobą. Pudełko ma na jednym z kwadracików wycięte półkole, które można wyciąć ręcznie lub użyć dziurkacza. Jeśli będziemy chcieli je ozdobić kwadracikami papieru, stemplami, embossingiem to łatwiej jest to zrobić, przed sklejeniem.3. Jeśli udało nam się już przygotować 25 pudełeczek w szufladkach, możemy je nakleić na naszą bazę, czy kwadrat - w moim przypadku wielkości 22x22 cm. Jednak należy to sprawdzić - jak dużą ściankę będziecie potrzebowali - zależy to od grubości papieru jakiego użyjecie na pudełka i szufladki. Może być to 21x21, a może 23x23. Najlepiej rozłożyć sobie pudełka na arkuszu papieru i wymierzyć. Układamy po 7 w rzędzie. Pierwszą szufladkę smarujemy klejem na wypustkach i przyklejamy do bazy. Kolejne szufladki smarujemy również na ściankach i dociskamy jedna do drugiej. Pomocne są klamerki.4. Całość powinna wyglądać podobnie jak poniżej na fotografii.A ozdobiony tak:I dwie najważniejsze wiadomości.
1. Zapraszam Was do zabawy i przygotowania kalendarza wg. kursu. Załączcie swoją pracę na blogu pod postem C4Y .Wasze pomysły zostaną opublikowane, a do najciekawszych poleci wspaniała niespodzianka przygotowana przez sklep Craft4You.
2. Na portalu Polki Scrapują znajdziecie nowe wyzwanie KALENDARZ ADWENTOWY, gdzie do galerii możecie wrzucać wszelkie Wasze pomysły, nie tylko zrobione wg. kursu.
Serdecznie zapraszam :)

13 komentarzy:

Creative pisze...

wow! Gorgeous project!

Rybiooka pisze...

Rewelacyjnie Ci to wyszło !!!Jak świstak kleiłaś te pudełka :)

marienka pisze...

super pomysł.Może jeszcze zdążę?:)

Dunia pisze...

REWELACJA! Kiedyś widziałam podobne boxy, ale gotowce... Jestem pod wrażeniem pracy, którą włożyłaś w ten projekt oraz zachwycona efektami :o)

cyga pisze...

bardzo pracochłonny, ale pięknie się prezentuje

paulisia pisze...

kalaendarz przepiekny!! gratuluje cierpliwosci!

Anna Zaprzelska pisze...

Aniu - jest magicznie, czarodziejsko niesamowity:)

Encza pisze...

Ależ pracowity projekt - podziwiam. Cudnie wyszło! pozdrawiam:)

kala101 pisze...

Piękne i super pomysł. Pozdrawiam

BETIK pisze...

Się napracowałaś...:)Ale za to jaki imponujący efekt!!! Wspomnę tylko, że jestem zauroczona twoimi pozostałymi pracami, które powstały podczas mojej nieobecności tutaj. Pozdrawiam:)

WiKKori pisze...

intrygujące... znalazłam wspaniałe czekoladki adwentowe tylko opakowanie mają takie sobie... hm... tylko jak je przenieść do nowego "domku" bez zagnięcia prawie-przypadkowego dwu lub trzech?

pasiakowa pisze...

Ojaaaa.. ojaaa.... cu-doo-wny!
Podziwiam ogrom pracy, jaki w niego włożyłaś - za to efekt jest fascynujący! :)

Habka pisze...

Ten kalendarz to jest czyste szaleństwo, zakochałam się od pierwszego wejrzenia!